Aloe Vera

Prospešnosť aloe vera je známa už stáročia. Jej terapeutické prednosti a liečivé vlastnosti sú známe už 5000 rokov. Už v starom Egypte bola označovaná ako rastlina, ktorej „krv“ dávala nesmrtelnosť, zdravie a krásu. Je to rastlina, ktorá obsahuje veľké množstvo antioxidanotov (pomáhajú udržiavať vitalitu a zdravý vzhľad organizmu), enzýmov, vitamínov, aminokyselín, minerálov, sacharidov. Obsahuje tiež saponíny, ktoré majú čistiaci účinok na bunky. Má predovšetkým antioxidačné vlastnosti, ktoré priaznivo pôsobia na ochranu organizmu.

Extrakt aloe vera spolu s rastlinnými extraktmi z Alfalfa a zeleného čaju pôsobia antioxidačne, a tým pozitívne vplývajú na detoxikáciu organizmu pri ktorej dochádza k vyplavovaniu škodlivých látok.

Často je nazývané ako lekár v črepníku, nemý liečiteľ alebo rastlina života. Aloe vera znamená aloe pravá a je to rastlina, ktorá rastie v subtropických až tropických oblastiach.

Aloe Vera

Účinky

 • Priaznivo pôsobí na regeneráciu pokožky, ústnej dutiny, mandlí a vnútorných slizníc
 • Má antibakteriálne, antifungicídne, antivírusové, protizápalové a antioxidačné účinky
 • Zvyšuje imunitný systém, zmierňuje bolesti a urýchľuje hojenie rán a popálenín

Zmierňuje

 • Bolesti hlavy (pomáha pri migréne), pôsobí proti alergii
 • Má ukľudňujúce účinky pri podráždení tráviacej sústavy a podporuje trávenie
 • Účinná prevencia vzniku obličkových kameňov

Aloe vera má široké pôsobenie na ľudský organizmus. Medzi ochorenia, ktoré dokáže účinne ovplyvňovať patria ochorenia pečene a žlčových ciest, ochorenia obličiek a močových ciest, ochorenia látkovej výmeny a nesprávnej výživy, ochorenia kože, podkožia, vlasov, nechtov, ochorenia tráviacej sústavy a podpora imunity. Vyživuje a zvláčnuje pokožku, podporuje tvorbu kolagénu, elastínu, čo sú najdôležitejšie bielkoviny kože. Ich nedostatok spôsobuje ochabnutosť pokožky a vznik vrások.

Extrakt Aloe vera obsahuje

 • Vitamíny: A, B1, B2, B6, B12, C, E, kyselinu folovú a nikotínovú (pre správnu činnosť metabolizmu)
 • Minerály: Ca, P, Na, K, Cl, mikroelementy: Mn, Cu, Zn, Cr
 • Aminokyseliny: z 22 aminokyselín je 8 esenciálnych
 • Enzýmy: potrebné pre správnu činnosť látkovej výmeny, na trávenie
 • Celkovo obsahuje asi 240 biologicky aktívnych látok

Jednou z najúčinejších zložiek je polysacharid acemanán. Práve ten podporuje funkciu imunitného systému a chráni bunky pred napadnutím baktériami, vírusmi a mykózami. Enzýmy lipáza a proteáza podporujú trávenie a rozkladanie potravy. Okrem toho enzýmy podporujú tvorbu nových a zdravých buniek. Okrem týchto látok obsahuje Aloe vera aj látky ako je lignín (podporuje prestup živín do bunky), antrachinóny (podporujú peristaltiku čriev), saponíny (pôsobia ako mydlo a tým čiastia črebá od usadených a nestrávených zvyškov).