Detoxikácia organizmu

Toxíny okolo nás. Ako sa dostanú do nášho tela?

Detoxikácia organizmu
 • Dýchame ich

  Denne vdychujeme toxíny, či už v podobe čistiacich prostriedkov, osviežovačov vzduchu, prachu z kobercov, cigaretový dym a mnoho ďalších.

 • Prehĺtame ich

  Toxíny sa môžu do nášho tela dostať prostredníctvom jedla, ktoré prijímame a vody, ktorú pijeme. Mali by sme jesť prevažne organicky čisté potraviny, bez nebezpečných postrekov či iných chemikálií. Avšak konzumovať len organicky čisté potraviny v súčasnom stave životného prostredia nie je možné.

 • Toxíny vznikajú z nadmerného užívania liekov, alkoholu, cigariet

  Bez „zázračných“ pipuliek, ktoré nás okamžite zbavia bolesti, si málokto vie predstaviť svoj život. Chemické lieky vedia zaťažiť pečeň, toxikovať organizmus. Pýšite sa tým, že vy sa liekom z ďaleka vyhýbate? Ešte nemusíte mať vyhrané. Nezabúdajte na lieky, ktorými sú kŕmené hospodárske zvieratá, ktoré sú určené na ďalšiu konzumáciu. Touto cestou sa lieky vedia dostať aj do ľudského organizmu.

 • Absorbujeme ich cez kožu

  Oblečenie,  posteľná bielizeň či uteráky, ktoré používame po sprchovaní – boli všetky tieto veci vyprané v pracom prášku? A čo myslíte, sú tieto pracie prášky silné a do istej miery pre naše telo toxické? Vedci odhadujú, že na svojom tele „nosíme“ minimálne 700 toxických látok, z ktoých väčšina nebola doposiaľ veľmi preskúmaná.

Podľa čoho zistíme, že musíme svoje telo detoxikovať?

Jedným zo znakov, v akom stave je náš organizmus, je kvalita nočného spánku, respektíve ranné prebudenie. Ak sa ráno budíte neoddýchnutí, bez energie a vitality, zbystrite pozornosť. Vaše telo s najväčšou pravdepodobnosťou ovládajú toxíny.  V noci medzi 1:00 – 3:00 je podľa biologických hodín najaktívnejšia pečeň. Je to orgán, ktorý je neodmysliteľne spojený s procesom detoxikácie. Z tohto dôvodu je najintenzívnejší proces očisty práve v noci.

Ďalším znakom, že je najvyšší čas na detoxikáciu organizmu, je stav psychiky alebo kožeČasto sa cítite podráždení a nervózni? Mávate časté bolesti hlavy, alergie alebo tráviace problémy? Tieto príznaky môžu byť spôsobené práve zvýšenou mierou toxínov v tele, s ktorou si už organizmus sám nevie rady. Podľa čínskej medicíny je koža výsledkom vnútorného stavu organizmu – najmä pečene a hrubého čreva. Stav hrubého čreva tiež ovplyvňuje náš imunitný systému. Negatívnym prvkom je aj stres. Ten môže zvýšiť toxickú záťaž. Vďaka vysokej hladine stresových hormónov (napr. adrenalín, kortizol) sa môžu prospešné detoxikačné procesy zmeniť na škodlivé, čím sa v tele zvýši množenie toxínov.

Yucca Shidigera

Našťastie Matka príroda vie pômocť s každým problémom

Vo svojom detoxikačnom repertoári má niekoľko veľmi silných pomocníkov. Pre detoxikácia organizmu je jedným z nich divokorastúca palma Yucca Shidigera. Vedeli ste, že jej účinky na organizmus spúšťajú proces podobný prírodnému mydlu? Čistí organizmus od usadenín, plesní a vytvára na stenách ciev a čriev povlak, na ktorom sa vírusy, baktérie a usadeniny nevedia tak ľahko zachytiť.

Taktiež sila organickej síry, MSM (metylsulfonylmetán), je skutočne obrovskáPôsobí proti parazitom, zlepšuje trávenie a robí ľudí krajšími 🙂 – má veľmi priaznivé účinky na pleť, pomáha pri liečbe akné, dermatitíde, ekzémoch a lupienke.

Nielen pri očiste tela je dôležité vyrovnávať hladinu pH organizmu. Minerálny nápoj AcidoFit je špeciálne vyvinutý na odkyselenie organizmu, kedy po vypití tohto nápoja telo vyplaví toxíny. Výťažkami z Aloe Vera, Alfalfa a zeleného čaju, minerálmi a vitamínami, dodá telu stratené látky, ktoré sú v čase očisty veľmi dôležité.

MSM

Zbaviť sa nečistôt stojí častokrát telo skutočne veľa síl

Jedinečný vitamín U na podporu tráviaceho systému a ochranu sliznice žalúdka by rozhodne nemal chýbať v čase očisty na žiadnom nočnom stolíku. Nočná zložka výživového doplonoku K2 Anti Age zlepšuje regeneráciu a detoxikáciu počas noci, dôsledkom čoho je telo ráno viac oddýchnuté a zregenerované. Podporuje nočnú aktivitu pečene, čo zlepšuje zbavovanie sa toxínov z tela. Viac na www.k2antiage.sk.

Prostredníctvom detoxikácie sa naše bunky prestanú dusiť nečistotami a v tele sa nastoluje rovnováha, ktorá je nevyhnutná pre regeneračné a samoliečivé schopnosti organizmu. Osobnosť človeka sa skladá nie len z fyzického tela, jej súčasťou je aj psychika, emócie, pocity, myšlienky. Netreba zanedbávať ani ďalšie časti nášho JA, ktoré tiež vyžaduje našu pozornosť. Vyhýbajte sa hnevu, stresu a snažte sa nevstrebávať negatívnu energiu z okolia, ktorá sa tak isto veľmi aktívne podieľa na vzniku kyselín. Vnímajte svoje telo ako celok, ktorý dosiahne harmóniu len vtedy, ak bude v rovnováhe.

Tip od nás

Svojmu tráviacemu traktu po náročnej detoxikácii pomôžete aj chutnými, no najmä zdravými smoothie nápojmi. Tie si vychutnáte v dizajnovo „šmrncovnej“ Športovej fľaši a šejkeri Sportmixer 2v1. S patentovanou guličkou z chirurgickej ocele miešate svoje smoothie na cestách či výletoch rýchlo a ľahko 🙂

Vitamín U

Ďalšie články

Mojito s Acidofitom
Pitný režim v športe
Prekyslenie organizmu
Svalové kŕče
Odkyslenie organizmu