Mojito s Acidofitom

Mojito s Acidofitom

Mäta: listy mäty obsahujú silicu (1 až 2%) s hlavnými zložkami mentolom (asi 50%) a menthonom (asi 10%). Ďalej silice obsahujú menthofuramen, piperot, triesloviny, horčiny, flavonoidy, kyselinu octovú a ďalších asi 40 látok. Tieto látky majú blahodarné účinky na činnosť tráviaceho ústrojenstva. Mäta pomáha odstraňovať kŕče, povzbudzuje vylučovanie tráviacich štiav, pôsobí protizápalovo a proti nadúvaniu. Tiež podporuje funkciu prídavných orgánov – pečene, pankreasu a žlčníka. Inhalácia mäty pomáha pri zápaloch dýchacích ciest. Podstata pôsobenia mentolu spočíva v znižovaní napätia hladkého svalstva. Znižovanie tlaku vo vnútorných orgánoch zabraňuje a predchádza bolestiam. Mentol vyvoláva tiež pocit chladu a znecitlivuje, preto sa strácajú nepríjemné pocity ako je napríklad svrbenie. Pri nechutenstve sa podáva mätový čaj, mäta pôsobí aj proti nespavosti, stresu a bolestiam hlavy.

Na 1 mojito potrebujeme:

Pohár na long drinky

1 limetka

2 steblá čerstvej mäty

2 čl trstinového cukru

6 cl bieleho rumu (nemusí byť)

1 tableta Acidofitu

Minerálka/sóda

Ľadová drť

Postup

Do vysokého pohára na long drinky vytlačíme šťavu z polovice limety a pridáme trstinový cukor. Premiešame barovou lyžicou. Do polovice pohára vhodíme 1 tabletu acidofitu a nasypeme ľadovú drť a na vrch prelomíme dve steblá mäty. Roztlačíme muddlerom, pridáme na štvrťky pokrájané koliesko limetky a pohár doplníme ľadovou drťou až po okraj.

Pridáme rum a opäť premiešame barovou lyžicou. Na koniec zastrekneme trochou sódy (prípadne dolejeme minerálku) a ozdobíme vetvičkou mäty. Podávame s dvoma slamkami.

Náš tip: Použime čerstvú citrónovú šťavu, kvalitný rum a čerstvú mätu. Acidofit mojito obzvláštni a dodá mu príjemnú chuť a arómu. Ak chceme nápoj aromatickejší, mätu poriadne roztlačíme, ak nie, tak len zľahka. Ak chceme nealkoholickú sviežujúcu variantu mojita, rum nepridávame.

Acidofit dodá nápoju minerálne látky a vitamíny v tom správnom pomere, ako aj prírodné extrakty zo zeleného čaju, lucerny siatej a Aloe vera. Nealkoholická varianta s acidofitom vás nielen osvieži a dodá tekutiny počas letných dní, ale aj pomôže odkyseliť váš organizmus.

Mojito s Acidofitom
Pitný režim v športe
Prekyslenie organizmu
Svalové kŕče
Odkyslenie organizmu