AcidoFit - Zistite, či je Váš organizmus čistý

Zistite, či je Váš organizmus čistý

Na základe tohto jednoduchého testu zistíte, v akom stave sa nachádza Vaše telo. Kyslosť organizmu sa dá veľmi ľahko a rýchlo zmerať pomocou indikačných papierikov pH (pH = potential hydrogen, stupnica sa využíva na meranie kyslosti tekutin).

Stupnica je 7-stupňová, v rozsahu od 5,4 – 7,4 pH. Ak sa po omokrení papieriku močom (stačí 1 kvapka), jeho farba zafarbí do žlta, resp. zafarbenie papieriku nespozorujete, je to príznak prekyslenia. Ak sa zafarbí do alkalických tmavých farieb, váš organizmus je zásaditý. Ideálna biologická acidobázická hodnota tkaniva je pH 7. Akákoľvek odchýlka už naznačuje, že organizmus nie je v rovnováhe. Prekyslenie organizmu je príčinou väčšiny chorôb.

Lakmusové papieriky

priložené k výrobku ACIDOFIT sú jednoduchou pomôckou, ktorá viditeľne do jednej sekundy zobrazí, aká je pH hodnota vášho organizmu (návod na použitie nájdete na obale výrobku).

Odporúčame Vám merať si hodnotu pH viackrát za deň pri močení, pretože v priebehu dňa sa prejavujú zreteľné výkyvy. Ranný moč je väčšinou kyslý, pretože telo má tendenciu cez noc vylúčiť nadbytočné kyseliny. Prílev zásad býva najvyšší okolo piatej popoludní. Ak to nie je tak, je najvyšší čas telu pomôcť.

Pri udržiavaní správnej hodnoty pH je problémom skutočnosť, že väčšina jedál a nápojov je kyslá (na pH stupnici je hlboko pod pH 7). Bližšie informácie o kyslých potravinách nájdete v našom článku Prekyslenie organizmu – príčiny, príznaky a následky prekyslenia

Kyseliny sa dokážu čiastočne vylúčiť z organizmu potením, dýchaním, močením a stolicou. Je však potrebné, aby sme i my prispeli k zníženiu kyseliny v našom tele. Preto musíme konzumovať potraviny, ktoré po strávení zanechajú v organizme nie kyslý, ale alkalický odpad. Zoznam najpoužívanejších zásadotvorných potravín nájdete v článku Zoznam zásadotvorných a neutrálnych potravín.

Lakmusové papieriky

Dr. M. Worlitschek rozdelil štádia prekyslenia do šiestich stupňov

 • IDEÁLNY STAV

  optimálna rovnováha kyselín a zásad

 • SKRYTÉ PREKYSLENIE

  krv vďaka svojej čistiacej schopnosti je v dobrom stave pH, no v ostatných orgánoch už prevažuje zakyslenosť

 • PRECHODNÉ PREKYSLENIE

  organizmus je zakyslený dôsledkom rôznych infekčných ochorení, ktoré ho „nútia“ fungovať v takomto režime. Po vyliečení choroby sa stav normalizuje

 • CHRONICKÉ PREKYSLENIE

  prekyslenie organizmu, v ktorom organizmus permanentne zotrváva kvôli dlhotrvajúcej chorobe (napr. reuma)

 • MIESTNE PREKYSLENIE

  lokálna acidóza (prekyslenie len na určitom mieste) – ťažké stavy, ako je napr. mozgová príhoda alebo srdcový infarkt

 • KYSELINOVÁ SMRŤ

  infarkt, mŕtvica…

Ďalšie články

Mojito s Acidofitom
Pitný režim v športe
Prekyslenie organizmu
Svalové kŕče
Odkyslenie organizmu